مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران

اخبار

اخبار

تبلیغات


 
 آرشیو خبر

  آموزش : اصول و فنون روابط عمومی

  محتوای دوره یا سمینار :


آموزش : مفاهیم و تعاریف
آموزش : تعریف روابط عمومی نوین
آموزش : ارایه مدلهای روابط عمومی
آموزش : ارایه مدلهای مخاطب شناسی
آموزش : ارزیابی و افکارسنجی
آموزش : ارتباطات
آموزش : تعریف ارتباطات
آموزش : مدلهای ارتباطی
آموزش : ارتباطات رسانه ای
آموزش : ارتباطات مردمی
آموزش : ارتباطات غیرکلامی
آموزش : تکنیکهای روابط عمومی
آموزش : تکنیک نوشتاری
آموزش : تکنیک گفتاری
آموزش : تکنیک شنیداری
آموزش : تبلیغات
آموزش : تعریف تبلیغات
آموزش : اصول و شیوه های علمی تبلیغات
آموزش : نمایشگاه و تبلیغات
آموزش : تبلیغات تجاری و برندسازی
آموزش : تبلیغات و رسانه
آموزش : روابط عمومی نوین
آموزش : آشنایی با مفاهیم روابط عمومی الکترونیک
آموزش : اصول پیاده سازی روابط عمومی الکترونیکی در سازمانها
 

 تاریخ و ساعات برگزاری :
روزهای سه شنبه و چهارشنبه مورخ    ۱۳ الی ۱۴ آذر ماه  از ساعت 8.30 الی 16
شهریه :
شهریه شامل : (هزینه آموزش، متون آموزشی + صدور گواهینامه + ناهار و پذیرایی) : 000'470'4 ریال

اطلاعات تماس با کارشناس دوره :

برای ارتباط با کارشناس دوره  یا سمینار با شماره تلفن های 88310113 الی 19 داخلی 257 - 258 - 250 تماس حاصل فرمایید  

 

  آشنایی با دوره آموزشی اصول و فنون روابط عمومی:

مارستین می‌گوید: روابط عمومی عبارت است از هنری که به کمک آن می‌توان مؤسسه، سازمان و فرد را مورد علاقه و احترام کارمندان، مشتری‌ها و مردمی که با آن سروکار دارند قرار داد.

روابط عمومي، مجموعه‌اي از عمليات ارتباطي آگاهانه مبتني بر برنامه و تحقيق است كه با استفاده از شيوه‌هاي علمي و هنري به دنبال ارتباط با مردم و اطلاع يابي از نظرهاي آنان، تجزيه و تحليل گرايش‌هاي مخاطبان و افكار عمومي به منظور گفتگو با آنان براي رسيدن به تفاهم با كاربرد روش‌ها و ابزارهاي ارتباطي نوشتاري، گفتاري، ديداري و شنيداري است.

  ضرورت روابط عمومی در یک سازمان :کار و زندگی در دنیای به شدت متحول و متغیر کنونی، بدون سازمان‌های ارتباطی و اطلاعاتی بسختی امکان‌پذیر است. مدیریت و راهبرد در محیط کار و زندگی نیازمند دانش و اطلاعات کافی برای تصمیم‌گیری است. اما این فضا کمتر این اطمینان را برای مدیران ایجاد می‌کند. از این روست که نقش سازمان‌ها و نهادهای ارتباطی و اطلاعاتی چون روابط عمومی‌ها اهمیت بسزایی در دنیای جدید پیدا می‌کند. هزاره‌ای که ما در آن زندگی می‌کنیم پر است از دگرگونی و تحول در ابعاد و اشکال گوناگون اندازه‌گیری و شتاب آن تقریباً برای ما غیرممکن است. طبیعی است که سازمان‌هایی که در این عصر زندگی می‌کنند با دشواری‌های بسیاری روبه‌رو خواهند شد. زیرا با محیطی نامطمئن مواجه هستند. البته این نمی‌تواند مفهوم و معنای بدی داشته باشد. زیرا هر قدر که میزان تغییرات در جامعه‌ای بیشتر شود. در چنین فضایی مدیران به اطلاعات بیشتر و روشها و برنامه‌های منسجم و مدون‌تری نیاز دارند. به هر حال این تحولات مدیران را دچار غافلگیری‌های شدید کرده و در این فضا نقش یک روابط عمومی پویا که این تحولات را جزء به جزء دنبال کرده و با برنامه‌ریزی به سمت و سوی صحیح هدایت کند مورد توجه است.
 

اصول و مبانی روابط عمومی:


امروزه روابط عمومي‌ به عنوان علم داراي اصول و مباني اوليه مي‌باشد. عموماً شاهد آن هستيم كه واژه روابط عمومي‌ در ميان مردم استفاده مي‌شود بدون در نظر گرفتن اينكه واقعاً روابط عمومي چيست؟ آيا در زمره علوم پايه قرار مي‌گيرد يا هنري است كه از خلاقيت بهره‌ مي‌گيرد و خود پس از موسيقي، نمايش، سينما و ... هنر هشتم خوانده مي‌شود.در شناخت اصول اوليه روابط عمومي مي‌توان به وظايف درون سازماني و برون سازماني اشاره كوتاهي داشت. يك روابط عمومي در وهلة اول بايد با توسعة بهداشت رواني در محيط كار و ايجاد امنيت فكري در ميان كاركنان زمينة همكاري و ارتباط متقابل را در ميان آنان بوجود بياورد كه در نهايت به تقويت احساس مسئوليت در مجموعه منجر خواهد شد. در ضمن رسيدگي به درخواستها و پيشنهادهاي كاركنان و كنترل و نظارت برامور رفاهي، تأميني و هنري آنان از جمله فعاليتهاي دروني سيستم روابط عمومي مي‌باشد.

يك روابط عمومي فعال و مفيدبايد با شركت در جلسات مهم دستگاه و ارتباط مستقيم با مسئولين دستگاه به صورت مستمر كاركنان را از چگونگي سياستها، تصميمات جديد و آيندنگريها آگاه نمايد و با حضور در سفرهاي داخلي و خارجي مسئولين مربوطه در جريان مستقيم آخرين طرحهاي دردست اجرا و برنامه‌ها و خط مشي‌ها قرار بگيرد. در كنار اين وظايف خطير، انجام امور خطاطي در زمينه‌هاي تبليغاتي تهيه آرشيو سمعي و بصري و تنظيم شعائر و برگزاري مراسم مذهبي و مناسبتها از فعاليتهاي خرد واحد روابط عمومي محسوب مي‌شود ( اگرچه متأسفانه در تعدادي از واحدهاي روابط عمومي جايگاه واقعي و وظايف خرد و كلان تعويض شده است).

 

  کلمات کلیدی دوره اصول و فنون روابط عمومی :

دوره روابط عمومی ,ارتباطات مردمی, روابط عمومی نوین, مدلهای ارتباطی, روابط عمومی الکترونیک, ارتباطات غیرکلامی, تکنیک گفتاری, ارتباطات غیرکلامی, اصول روابط عمومی, آموزش روابط عمومی, ارتباطات انساني, فنون روابط عمومی, ضرورت روابط عمومي, شناخت روابط عمومی,
 

  توضیحات کلمات کلیدی دوره اصول و فنون روابط عمومی :

دوره ی آموزشی  ذکرشده مباحثی مانند ارائه مدلها وتکنیکهای  روابط عمومی و اصول و شیوه های علمی تبلیغات وارتباطات رسانه ای واصول پیاده سازی روابط عمومی الکترونیکی در سازمانهاو تبلیغات و رسانه وتکنیک شنیداری و آشنایی با مفاهیم روابط عمومی الکترونیک را ارائه میدهد

 

     

ممکن است دوره های فوق در تاریخ های دیگر نیز برگزار شود. برای کسب ازاطلاعات بیشتر با کارشناسان آموزش تماس بگیرید.
شهریه دوره ها شامل هزینه های آموزش + هزینه مدرس+ متون آموزشی + ناهار و پذیرایی  + صدور گواهینامه معتبر می باشد.
توجه : تخفیف ثبت نام گروهی ( ثبت نام برای ۳ نفر و بالاتر ۱۰% و برای ۵ نفر و بالاتر مشمول ۱۵% تخفیف می باشد. )
برای دانلود لیست تمامی دوره های آموزشی اینجا کلیک نمایید .

 

  لطفا برای پیش ثبت نام آنلاین فرم زیر را تکمیل فرمایید .

نام و نام خانوادگی*

لطفا فقط فارسی تایپ نمایید

نام شرکت یا سازمان

شماره تلفن*

مثال: 02188310113

شماره موبایل*

مثال: 09121234567

نام دوره یا سمینار مورد نظر*

مثال : دوره مدیریت زمان - مهندسی معکوس -

نام شرکت کننده در دوره یا سمینار

مثال : حبیب حسینی در دوره مدیریت زمان ـ محمد محمدی دوره مهندسی معکوس

آدرس ایمیل معتبر*

لطفا آدرس معتبر جهت مکاتبات اداری. وارد نمایید